Web Analytics Made Easy - Statcounter

پیجر گارسون چیست ؟

پیجر گارسون یا فراخوان گارسون چیست؟

فراخوان گارسون چیست ؟

پیجر گارسون یا فراخوان گارسون چیست ؟ پیجر گارسون، جهت ارتباط بهتر و سریعتر فی ما بین مشتریان با پرسنل سفارشگیر در رستوان یا کافی شاپ استفاده میشود. بدلیل اینکه در رستوان و کافی شاپ، مشتری پس از انتخاب و نشستن سر میز خود اقدام به سفارش میکند و در انتهای حضور خود در مجموعه تسویه حساب را انجام میدهد و در طی این مدت ترجیح مشتریان، ترک نکردن میز و لذت بردن از صرف غذا یا نوشیدنی است، میتوان از فراخوان گارسون در آن مجموعه ها استفاده نمود ولی در فست فود ها اغلب دیده میشود که مشتریان برای هر گونه سفارش یا تقاضایی میز خود را ترک و به صندوق مراجعه میکنند و حضور گارسون یا سفارشگیر در اینگونه مجموعه ها لزومی نداشته و بالطبع پیجر گارسون نیز کاربردی نخواهد داشت ( مگر در موارد خاص). وظیفه رسیدگی به درخواست های مشتری بر عهده گارسون و یا شخص سفارشگیر در سالن است.در مدل سنتی این ارتباط با بالا گرفتن دست و گفتن کلمه "گارسون...!!!" برقرار میشد.در زیر به بیان برخی معایب و مزایای مدل سنتی ارتباط گارسون با مشتری میپردازیم.


خرید و فروش انواع پیجر فراخوان گارسون نو و دست دوم

روش های سنتی فراخوان گارسون

معایب و مزایای فراخوان گارسون در مدل سنتی

در مدل های سنتی فراخوان گارسون، با توجه به ابعاد سالن و تعداد میزها، افرادی که به اصطلاح به آنها گارسون گفته میشد، جهت ارائه منو و دریافت سفارش مشتری و پاسخ دهی به درخواستهای مشتریان، بصورت مداوم در سالن حضور داشتند. یک گارسون خوب میبایست حواسش به مشتریان می بود و به محض اینکه مشتری دستش را بالا میبرد و یا آوای شناخته شده "گارسون" را بکار میبرد، سریعا نزد مشتری می آمد و درخواست او را پاسخ میداد. البته گاهی گارسون ها چنان متبهر میشدند که تنها با یک ارتباط چشمی و نهایتا حرکت سر مشتری (به نشانه "بیا") به میز مشتری مراجعه میکرد.
از معایب مدل سنتی فراخوان گارسون میتوان به تعداد پرسنل سفارشگیر بیشتر (در مجموعه های متوسط و بزرگ) و معذب شدن مشتریان از نگاههای پیگیر گارسون ها و سرو صدا و جنب و جوش زیاد در محیط سالن رستوران و فراموش کردن درخواست های مشتریان در زمان شلوغی اشاره کرد. البته هنوز هم برخی مدیران رستوران مدلهای سنتی را بیشتر میپسندند و مشخصا هزینه آنرا هم پرداخت میکنند.


مزایای پیجر گارسون

استفاده از دستگاه پیجر گارسون و مزایای آن

بدلیل اهمیت کیفیت ارتباط بین گارسون و مشتری و مشکلات مدلهای سنتی، دستگاه فراخوان گارسون یا پیجر گارسون به بازار عرضه شد.استفاده از دستگاه پیجر گارسون منجر به کاهش پرسنل سفارشگیری، تسریع در پاسخ به درخواست های مشتریان، حفظ آرامش و پرهیز از ایجاد سرو صدای اضافه در محیط، کاهش انرژی مصرفی گارسونها و در نتیجه بازدهی بیشتر، جلوگیری از فراموش کردن درخواست های مشتریان حتی در زمان شلوغی، عدم نیاز به حضور همیشگی گارسون ها در سالن و آرامش بیشتر مشتریان، دسته بندی و مدیریت درخواستها میشود.


عملکرد پیجر گارسون

نحوه عملکرد دستگاه فراخوان گارسون

دستگاه فراخوان گارسون شامل یک (یا چند) گیرنده و یک (یاچند) فرستنده میباشد. فرستنده ها که میتوانند بصورت ساده و یا همراه با استند (پایه) تبیلیغاتی روی میز قرار بگیرند و معمولا با نامهای " پیجر رومیزی" یا "فراخوان رومیزی" شناخته میشوند معمولا در مدلهای: پیجر رومیزی تک کلید (دکمه)، پیجر رومیزی سه کلید(دکمه) و در برخی اوقات پیجر رومیزی چند کلید، تولید و در بازار موجود میباشد. گیرنده ها بصورت ساعت (مچ بند) و یا بصورت نمایشگر دیجیتال مورد استفاده قرار میگیرند. ارتباط دستگاههای فرستنده و گیرنده بصورت وایرلس (بدون سیم) است و معمولا تا فواصل ۱۰۰ متر نیاز به استفاده از تقویت کننده انتن نیست. و تفکیک و مدیریت درخواستهای مشتریان رستوران، امکان تقسیم کردن پیجر های رومیزی و ارتباط هر دسته با یک مچبند گارسون بصورت جداگانه وجود دارد.


ساعت فراخوان گارسون

پیجرهای ساعتی یکی از پر طرفدارترین پیجرها می باشد که معمولا در رستوران ها، کافی شاپ ها، هتل ها، بیمارستان ها، سفره خانه ها، استخرها و هر مکانی که خدمه و یا گارسون حضور داشته و نیاز میشود تا جهت خدمات وی را صدا کرد، استفاده میشود.پیجرهای ساعتی معمولا به همراه پیجرهای روی میزی سفارش داده شده و به تنهایی کاربردی ندارد.
کار کردن با این محصول بسیار آسان میباشد بدین صورت که مشتری زمانی که نیاز به سرویس داشته باشد دکمه روی پیجر را فشرده و ساعتی که دست گارسون قرار دارد به لرزش در خواهد آمد و شمار میزی که نیاز به سرویس دارد بر روی ساعت نمایان میگردد و سریعا به میز مشتری مراجعه شده و رسیدگی میگردد.
ساعت فراخوان گارسون
میتواند با همه پیجر های رومیزی مجموعه و یا با تعدادی خاص از آنها ست شود.همچنین لیست شماره میزهای درخواست دهنده تا زمانی که گارسون درخواست های آنها را بررسی نماید و شماره میز را از لیست ساعت فراخوان گارسون خذف نکند در پیجر ساعتی گارسون باقی میماند و این امر از فراموش کردن درخواستها در زمان شلوغی مجموعه میکاهد.

ساعت فراخوان گارسون

پیجر رومیزی گارسون

پیجر رومیزی گارسون

پیجر های رومیزی میتواند بصورت ساده یا به همراه استند (پایه) تبلیغاتی بر روی میز قرار بگیرد. فراخوان گارسون رومیزی معمولا در مدلهای ذیل تولید و استفاده میشود:
۱- پیجر رومیزی تک کلید: دارای یک کلید جهت فراخوان کردن گارسون است و نوع درخواست را مشخص نمیکند.
۲- پیجر رومیزی سه کلید: یک کلید جهت فراخوان کردن گارسون، یک کلید جهت درخواست صورتحساب، و یک کلید جهت درخواست نوشیدنی.(البته در برخی مدلها این کاربردها میتواند متفاوت باشد).
۳- پیجر رومیزی چند کلید: به ندرت استفاده میشود و بدیهی است که کاربردهای متفاوتی را برای کلید های مختلف تعریف میکند به طور مثال کاربر میتواند مستقیما گارسون کافی شاپ را پیج نماید)
فراخوان های گارسون رومیزی
در مدلهای ساده و ضد آب تولید میشود و جهت تامین انرژی از باطری داخلی استفاده میکند و معمولا طول عمر بالای نیز دارند.


نمایشگر دیجیتال فراخوان گارسون

نمایشگر دیجیتال فراخوان گارسون نیز مانند ساعت پیجر گارسون با پیجر های رومیزی گارسون ست شده و امکان برقراری ارتباط را دارد. طرز کار بدین صورت است که با فشردن کلید پیجر رومیزی توسط مشتری شماره میز بر روی نمایشگر دیجیتال فراخوان گارسون به نمایش در می آید. معمولا تا سه شماره آخر روی نمایشگر قابل مشاهده است.
نمایشگر دیجیتال فراخوان گارسون بیشتر در رستورانهای بزرگ استفاده میشود که تعداد گارسونها زیاد است و انها در اتاق گارسون منتظر دریافت درخواست مینشینند و بصورت مستمر در سالن حضور ندارند.
هر نمایشگر تنها با پیجر های رومیزی برند خود قابلیت ست شدن را دارد و امکان استفاده از آن برای پیجر رومیزی برند دیگری نیست.

نمایشگر دیجیتال فراخوان گارسون