ایده های طراحی رستوران های سیار

رستوران سیار و کافه سیار

در دهه ۱۸۰۰ میلادی در ایالت تگزاس در آمریکا اولین نمونه ماشین سیار مواد غذایی با نام «chuckwagon» شروع به فعالیت کرد. دامداران و گاوچرانهای آمریکایی در مسیر حرکت خود با مشکل تامین مواد غذایی روبرو بودند به همین علت این ایده از آنجا شکل گرفت و این خودرو ها در مسیر عبور آنها قرار میگرفتند و به انها سرویس میدادند.
در آن زمان در «chuckwagon» خدمات مختلفی از جمله مواد غذایی، قهوه، تجهیزات پزشکی، ظروف و آب ارائه میگردید.
اولین تحولی اساسی در رستوران های سیار زمانی رخ داد که والتر اسکات آمریکایی در ایده ای نو با حذف قسمتهایی از خودرو خود و تبدیل آن به رستوران سیار (با طراحی جدید و جذاب) و استقرار آن در کنار یک مجموعه رسانه ای، شروع به فروش قهوه، ساندویچ و کیک کرد.
تخصصی شدن طراحی خودروهای غذای سیار، برای اولین بار توسط توماس باکلی انجام گردید و این خودرو ها به یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی مجهز گردید. با توجه به عدم محدودیت در انتخاب موقعیت و هزینه راه اندازه کمتر نسبت به رستورانهای ثابت، امروزه شاهد افزایش رستوران های سیار در سطح شهر ها هستیم.
البته روز به روز طراحی این خودرو هاجذاب تر و سطح کیفی خدمات آنها بیشتر میشود.در ادامه به معرفی تعدادی از معروفترین رستورانهای سیار میپردازیم.


رستوران سیار bananarchy

رستوران سیار Bananarchy

رستوران سیار «Bananarchy» در آستین تگزاس ایالات‌متحده آمریکا و  در مسیر حرکت دامداران آمریکایی در دهه ۱۸۰۰ میلادی قرار گرفته است. در ابتدا تنها محصول ارائه شده توسط آنها موز بود. با توجه به استقبال و درخواست تنوع محصولات، شیر موز هم به منوی آنها اضافه شد. و به مرور منوی آنها کامل تر شد.
هم اکنون این رستوران سیار شهرت خود را در زمینه ارائه مواد غذایی با پایه موز حفظ کرده است. او تبدیل به یک نماد برای شهر استین شده و داری شهرتی جهانی است.


رستوران سیار برفی Taco Beast

صرف غذایی دلنشین و با کیفیت و البته گرم در محیط برفی و پس از اسکی و برف بازی یک انتخاب لذت بخش است. ار به پیست اسکی در مرکز Steamboat Resort در کلورادو بروید میتوانید پس از تفریح زمستانی در اسنوکت «Taco Beast»
غذایی گرم را سفارش و از خوردن آن لذت ببرید.

رستوران سیار برفی Taco Beast

رستوران سیار Maximus/Minimus

خوک آهنی و وحشی و در عین حال جذاب ماکسیموس/مینیموس در سیاتل آمریکا قرار دارد.
غذای اصلی Maximus/Minimus پخت و ارائه انواع استیک گوشت میباشد و همچنین سس های هیجان انگیز و فوق العاده.
Maximus/Minimus یکی از برترینهای رستوران سیار در آمریکا است و در رویداد ها و فستیوالهای مختلف حضور یافته و مشتریان زیادی را از آن خود میکند.


کافه سیار Sweet Jenni’s Cupcake

تخصص کافه سیار Sweet Jenni’s Cupcake ارائه کیک‌های خوشمزه و شکلاتی است. این شکلات عظیم الجثه صورتی در خیابان های منطقه «ایستهمپتوننورت» شهر نیویورک در حرکت است. کافه سیار Sweet Jenni’s Cupcake مشتریان فراوانی دارد و جزء کافه های سیار با فروش بالا میباشد.

کافه سیار Sweet Jenni’s Cupcake

رستوران سیار Company ۷۷ Mobile Pizza Unit

رستوران سیار Company ۷۷ Mobile Pizza Unit

رستوران سیار Company ۷۷ Mobile Pizza Unit، یک ماشین آتش نشانی قدیمی که امروز تبدیل به یکی از جذاب ترین رستوران های سیار جهان در ارواین کالیفرنیا تبدیل شده.
ارسال غذا از آشپز به مشتریان توسط یک سرسره ویژه صورت میگیرد.


فست فود سیار Grillenium Falcon

فست فود سیار Grillenium Falcon تحت مالکیت ساندویچ فروشی Hammontree’s Grilled Cheese میباشد که در ایالت آرکانزاس آمریکا و شهر فایت ویل قرار دارد. تخصص این فست فود آماده سازی نوعی پنیر با فرمولی محرمانه است.
در  فست فود سیار Grillenium Falcon نیز ساندویچ های پنیری لذیذ و کبابی سرو میشود.

فست فود سیار Grillenium Falcon

فست فود سیار South Philly Experience

فست فود سیار South Philly Experience

فست فود سیار South Philly Experience با تخصص ارائه ساندویچ استیک پنیری در فیلادلفیا. طراحی بدنه آن شبیه دیواری از جنس آجر و نام برند آن شبیه نقاشی های دیواری است.


رستوران سیار Jogasaki

رستوران سیار «Jogasaki» در لس آنجلس آمریکا با مدل های مختلف سوشی های بریتوی بسیار لذیذ. بریتو های رستوران سیار «Jogasaki» با لایه ای از سویا درست میشود تبدیل به یکی از لذیذ ترین غذاهای مکزیک شده است.

رستوران سیار «Jogasaki»

کافه سیار Fire Truck Crepes

کافه سیار Fire Truck Crepes

کافه سیار Fire Truck Crepes یک ماشین آتش‌نشان در سال ۲۰۱۴ و در شهر دنور کلرادو حاصل همکاری تعدادی از اتش نشان های باز نشسته با یک سر آشپز ماهر و اجرای ایده ای ناب.


فست فود سیار SWAT Food Truck

فست فود سیار SWAT Food Truck، یک خودرو حمل زندانی ارائه دهنده همبرگر های فوق العاده در اوهایو آمریکا.
در این فست فود سیار علاوه بر همبرگر، مرغ بریان و ساندویچهای بزرگ هم تهیه و ارائه میشود. 
فست فود سیار SWAT Food Truck یکی از بهترین فست فود های سیار در آمریکاست.

فست فود سیار SWAT Food Truck

پیتزا فروشی سیار Del Popolo

پیتزا فروشی سیار Del Popolo

پیتزا فروشی سیار Del Popolo، برای ارائه پیتزا ناپلی در سانفرانسیسکو راه اندازی شد. 
پیتزا فروشی سیار Del Popolo را میتوان یکی از موفق ترین رستوران های سیار دانست. چرا که فعالیت ان در ادامه به را اندازی یک فروشگاه و رستوران منتهی گردید.
در حال حاضر با وجود موفقیت فروشگاه و رستوران، هنوز این پیتزا فروشی سیار مشغول به فعالیت است.