راهنمای فروش در نیازمندیهای فارکا

حسب دستور معاون دادستان و سرپرست محترم دادسرای اوین به منظور جلوگیری از سوء استفاده جاعلین و کلاهبرداران از طریق چک های رمز دار بین بانکی، توجه شما را به متن ارسالی جلب می نماییم: با توجه به اینکه یکی از شگرد های مجرمین و متهمین سابقه دار جهت کسب منابع مادی زود هنگام و سریع خرید و فروش خودرو و یا اجناس دیگر با چک های جعلی می باشد این افراد سابقه دار با جعل چک های بین بانکی رمز دار و تماس تلفنی با شهروندان که جهت فروش اجناس خود در شبکه های اجتماعی یا جراید آگهی فروش منتشر کرده بودند تمایل خود را جهت خرید خودرو اعلام و غالبا در ایام آخر هفته و ساعات پایانی روز در محل قرار حاضر شده و با فریب و نبرنگ و معرفی خود بعنوان افراد متشخص و حائز شغل و منزلت اجتماعی اقدام به خرید می نمایند و در قبال آن یک فقره چک بین بانکی رمز دار جعلی ارائه می نمایند که تا کنون پرونده های متعدد در این خصوص تشکیل شده است .

توصیه مهم مقام محترم قضایی

نکات مهم در فروش از طریق آگهی نامه فارکا

۱- تحت هیچ شرایطی تا زمانیکه تاییدیه واریز وجه به حساب خود را دریافت نکرده اید، کالای خود را به مشتری تحویل ندهید. منظور از تاییدیه واریز وجه، فقط و فقط استعلام موجودی حساب میباشد و ارائه رسید پرداخت وجه از سوی خریدار به هیچ عنوان متضمن کاهش موجودی مشتری و افزایش موجودی شما نیست.

۲. حتی در صورتیکه خریدار در مقابل چشم شما و از طریق اپلیکیشن های پرداخت، مراحل پرداخت را طی نمود، تا زمان اطمینان از افزایش موجودی حسابتان کالا را تحویل ندهید.

۳- زمانهای پر خطر جهت معامله و پرداخت آنلاین وجه حوالی ساعت ۱۲ شب و بعد از ظهر های پنجشنبه و روزهای جمعه است که امکان دستیابی به بانک و دریافت تاییده واریز و یا استعلام انواع چک وجود ندارد و یا به دلیل مشکلات ارتباطی بانکها امکان دریافت تاییدیه واریز وجه نیست. در این زمانها به شدت در انجام معاملات خود دقت نمایید.

۴-در هنگام معامله حتما قراردادی (حتی بسیار ساده) تنظیم و تمامی شرایط و توافقات فی ما بین خود را بصورت مکتوب نوشته و در انتها به امضا دو شاهد برسانید.